Tel: +90 532 422 02 23

Helva-i Hünkar Kurumsal

   Osmanlı saray mutfağının en gözde tatlısı olan helva, imparatorluğun kuruluşundan itibaren hiçbir padişahın sofrasından eksik etmediği bir tatlı olmuştur. Saray mutfağının helvahane bölümünde pişirilen helvaların sultanlar tarafından en çok tercih edileni, dondurmayla birlikte takdim edilen dondurmalı irmik helvasıdır.

   Usta eller tarafından pişirilerek gümüş sinilerle padişah ve etrafına sunulan bu eşsiz lezzet, her zaman takdir görmüş ağızlarda unutulmaz tatlar bırakmıştır. Sadece yenmekle kalmayan bu lezzet Osmanlı sarayında keyfin, sevincin, tanışmanın ve kutlamaların sebebi olmuştur.

   Sarayın dışında günlük hayatımızda insanların doğumundan tutunda, düğün, sünnet merasimleri ve asker uğurlamaları gibi birçok özel günlerde ikram edilerek sevinçlerini paylaştıkları ortak bir değer haline gelmiş

   Bizlerde bu hünkârlara layık meşhur dondurmalı irmik helvasını, sıcacık irmik helvasıyla dondurmanın muhteşem birlikteliğini aynı kapta siz değerli halkımızla tekrar buluşturmak istiyoruz. Bunu da ustalarımızın maharetli elleri ile hijyenik ortamlarda özenle seçtiğimiz malzemeleri kullanarak siz değerli halkımızın beğenisine sunuyoruz.

   Gıda imalatının çok ciddi bir sorumluluk olduğunun bilincinde olan firmamız, hijyenik bir ortamda imalatını gerçekleştirmektedir. Malzeme seçiminden başlayarak, üretimin her aşamasında titizlikle üretim yapan Helva-i Hünkâr çok kısa bir zamanda tüm Türkiye’de halkımızla buluşacaktır.

   Kaliteli ve helal malzemeleri özenle seçen ustalarımızın marifetli elleriyle hem ustalık hem de sevgilerini katarak ürettikleri mamulümüz,  hiçbir katkı maddesi içermemektedir. Keçi sütünden imal edilen dondurmamızla bir araya getirdiğimiz sıcacık irmik helvasını yeniden sizlerin beğenisine sunan Helva-i Hünkâr, Osmanlı Saray Mutfağı’nın saklı lezzetlerinden birini halkımızın beğenisine sunmuştur.     

   Birçok özel gün vesile edilerek yenen ürünümüz sizlerden gelen talepleri (düğün, sünnet, nişan, mevlit, dernek toplantıları)  değerlendirerek özel siparişlerinizi karşılayacaktır. Yüksek hedefleri olan Helva-i Hünkâr bu nefis ürünü birçok noktada, kendi tasarımı olan standında gerek kendi bünyesinde gerekse bayilik vererek değerli halkımıza en güzel şekilde ulaştırmaktadır.